Biblioteczka rodzica - biblioteka

Idź do spisu treści

Menu główne:

Biblioteczka Rodzica


Jest to dział specjalnie dla Was rodzice.
W naszej bibliotece posiadamy niewielki ( choć stale powiększający się ) księgozbiór dla dorosłych czytelników.
Jest to literatura łatwa, lekka i przyjemna. Romanse, biografie, wspomnienia, książki obyczajowe.

Jeśli masz chwilkę czasu zapraszamy do wypożyczalni. Dzieci na pewno pomogą znaleźć Państwu bibliotekę szkolną :)

A tutaj będą prezentowane wybrane pozycje ksiażkowe, aby ułatwić Państwu wybór.
Może znajdziecie coś dla siebie.

Zapraszam

 
 
 
 

"Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze"

Znajdziemy tu wybrane teksty, być może niektórym znane, bo wcześniej publikowane w internecie na jego blogu, a także w prasie np. w "Gazecie Lekarskiej" i "Zwierciadle".
Autor bardzo wnikliwie patrzy na otaczający świat i dostrzega to co innym umyka - absurdy naszego codziennego życia. Potrafi zauważyć najdrobniejsze szczegóły, a potem o nich mówić czy nawet je wyśpiewać (a piosenek w tym dziele jest sporo).
Polecam na poprawę humou.

Małgorzata Kalicińska - Fikołki na trzepaku

Tym razem Autorka bestsellerowej mazurskiej sagi postanowiła, wykorzystując doskonałą pamięć, spisać dla własnych dzieci wspominki z podwórka, wakacji, uroczystości oraz zwykłych zajść rodzinnych. Smak lodów z prawdziwą wanilią, bary mleczne czy fikołki na trzepaku dzisiaj urastają już do nostalgicznych wspomnień. Jest tam też kilka rodzinnych historii, a nade wszystko koloryt bezpiecznych podwórek; wieś, na której autorka spędzała wakacje biorąc udział w sianokosach, żniwach; zakola Biebrzy, grzybne lasy i dziecięca beztroska.
To książka dla ludzi szukających wyciszenia i spokoju, nie – intryg i żartów. Kończy ją ładny literacko list matki autorki. Być może jest ta publikacja podświadomym wyrazem tęsknoty za tym, co nieuchwytne, co tracimy z odejściem każdego człowieka. Być może to rodzaj zachęty do rejestrowania własnych wspomnień i do dzielenia się nimi. Być może to opowieść autorki, skierowana do wielbicielek. Kto lubi wspomnienia i autobiografie, albo – czuje sentyment do czasów PRL, lub też chciałby sprawdzić pamięć Kalicińskiej i porównać wspomnienia – sięgnąć po „Fikołki” po prostu musi.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego